סדר הכנסת ספר תורה ספרדי

על סדר הכנסת ספר תורה ספרדי

במכון מלאכת חושב מתמחים בכתיבתם המהודרת של ספרי תורה כשרים מנוסח ספרד פשוט או מהודר, על ידי סופרים יראי שמים, על גבי קלף שליל שאינו משוח ובכתב ישר ונאה. הספרים מוצעים בשלל רמות ומחירים, מהם כל אחד יכול לאתר את הספר המתאים לו. בנוסף, צוות ירא השמים שלנו יסייע לכם בכל נושא הקשור לספר התורה לרבות כל הקשור למצוות הכנסת ספר תורה ספרדי.

מצוות הכנסתו של ספר תורה

על פי היהדות, כל בני ישראל חייבים במצוות לימוד וקריאת תורה וליהנות מספר תורה בבית הכנסת ואם אפשר גם בביתם. כמו כן ספר תורה שעבר ידיים או ספר חדש שרק הסתיימה כתיבתו, מצווה להכניסו למקום משכנו בטקס מיוחד וחגיגי. בדרך כלל הטקס יכלול כתיבת מילים אחרונות בספר בביתו של הנדיב שתרם כספים לקנייתו, ממנו תצא תהלוכה שמחה עם ריקודים ושירה עד לבית הכנסת. בנוסף, בעת הובלת ספר התורה למשכנו החדש בדרך כלל על ידי תורמו, נהוג לעטרו ולהובילו כשמעליו חופה בעלת 4 מוטות. חופה שיתנן הכבוד להחזיקה למובילי ויקירי הקהילה. בהגיע ספר התורה לבית הכנסת מקבלים את פניו בשירת “שאו שערים ראשיכם” והשמחה והריקודים ממשיכים לתוך המשכן עד שהספר מוכנס לארון הקדוש ומוצא בקריאת פרשה. כמו כן נהוג בסוף הטקס לערוך סעודת מצווה עם דרש של תלמיד חכם או רב לכבוד המעמד.

להזמנת ספר תורה ספרדי

להזמנת ספר תורה ספרדי ולקבלת עוד מידע, הכוונה וסיוע עבור סדר הכנסת ספר תורה ספרדי מצוות ירא שמים, הגיעו למכון שלנו בפתח תקווה או צרו עם מלאכת חושב –

בטלפונים 054-3333802  או 054-3345000 או במייל [email protected].

הכנסת ספר תורה | תרומת ספר תורה לכוחות בעזה