ספר תורה קטן למכירה

מכון מלאכת חושב הפועל על פי ההנחיות של גדולי הרבנים, הפוסקים בתחום הסת”ם, מקדיש את מלאכתו להפצתם של מזוזות, תפילין, מגילות וספרי תורה לכל עם ישראל, מכל גיל ועדה. במכון תמצאו, בין היתר, ספר תורה קטן למכירה שנכתב על ידי אדם ירא שמים נושא תעודת הסמכה, ונבדק על ידי תוכנת מחשב מתקדמת המגלה שגיאות שיכולה לחמוק מעין אדם. ספר תורה קטן מתאים למניינים ביתיים, לבתי כנסת וכו’.

הייחוד של ספר תורה קטן

ספר תורה קטן למכירה כפי שאנו מציעים נבדל מספר תורה גדול במידותיו, ובמחירו. משקלו וגודלו של ספר תורה קטן מאפשר גם לבני מצווה להנות מהזכות לאחוז בספר תורה קדוש.
הספרים מוצעים בנוסח ספרדי ואשכנזי, במידות שונות לפי בקשת הרוכש. ניתן גם להוסיף אביזרים לספר תורה קטן כגון: אצבע, מעיל רקום, ארגז, פעמונים, רימונים, כיסוי ועוד.

הזמנת ספר תורה קטן

להזמנת ספר תורה קטן ולקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא מצוות המכון, מוזמנים ליצור קשר עם מכון מלאכת חושב בטלפונים 054-3345000, 054-3333802, או במייל [email protected]

הזמנת ספר תורה קטן

לעיתים קרובות ספר תורה קטן יהיה בחירה עדיפה משיקולי נוחות . ספרי תורה קטנים יתאימו במגוון מצבים למשל:

ניידות

ספרי תורה העתידים להיות משונעים לעיתים קרובות (ספרי תורה לספינות, ספרי תורה לטיולים וכדו’) כדאי שיהיו בגדלים קטנים על מנת להקל על מלאכת השינוע.

משקל

ספרי תורה קטנים מאפשרים לאנשים מבוגרים, או לאנשים המתקשים בהרמת משא , לשאת את ספר התורה מארון הקודש לבימה, ואף להגביה אותו.

כמה עולה ספר תורה קטן

מחיר ספר תורה קטן תלוי במשתנים רבים:

  • סוג הספר – הכתב האשכנזי שונה במעט מהכתב הספרדי או התימני, והוא מורכב יותר לכתיבה. מסיבה זו מחיר ספרי התורה האשכנזיים גבוה יותר מהספרים הספרדיים.
  • אחידות הכתב – סופר סת”ם מיומן יכתוב באופן אחיד וזהה, המהדר את ספר התורה. ככל שהכתב נאה יותר כך מחירו של הספר גבוה יותר.
  • איכות החומר – החומרים המשמשים את סופר הסת”ם נבדלים זה מזה באיכותם ועמידותם, דבר המשפיע על מחיר הספר. שימוש בחומרים זולים עשוי להיות משתלם בשעת הקנייה, אולם לאחר מספר שנים חומרים אלה עלולים להתפורר ולהיסדק, וחלילה לגרום לפסילת הספר.
  • מספר הגהות – מקובל לבצע שתי הגהות בתום הכתיבה – אחת על ידי אדם ואחת על ידי מחשב. יש המהדרים ומבצעים שתי הגהות אדם ולאחר מכן הגהה נוספת באמצעות מחשב, והמחמיר תבוא עליו הברכה.
  • גודל הספר – נוסף לפרמטרים שכתבנו, גודלו של ספר התורה משפיע במידה רבה על מחירו. ספר קטן דורש דיוק רב מצד סופר הסת”ם, וכתיבתו אורכת זמן רב יותר. מורכבות זו מובילה לכך שספרים קטנים הינם יקרים יותר ממקביליהם הסטנדרטיים.

ספר תורה קטן מחיר

כאמור, מחירם של ספרי התורה משתנים בהתאם לפרמטרים הרבים, וקשה לקבוע מחיר מדויק . מחירו של ספר תורה קטן ספרדי ינוע בין  130,000-170,000 ₪, ולספר תורה קטן אשכנזי בין 150,000-220,000 ₪. עם זאת, חשוב להדגיש שמחירים אלה הינם ממוצע בלבד, ובהחלט ניתן למצוא ספר תורה קטן למכירה במחירים שונים כשהמחיר יהיה פונקציה של ההידור.

ספרי תורה קטנים

ספר התורה הקטן ביותר בעולם

ספר התורה הקטן ביותר בעולם הינו בגובה של פחות מ-4 ס”מ, והוא שייך ליוסי שטרן. בחג שמחת תורה של שנת ה’תשנ”ט הושאל ספר התורה לרב קנייבסקי זצ”ל על מנת לאפשר לו לרקוד עם ספר התורה על אף מצבו הבריאותי.

ספר התורה של אילן רמון

אילן רמון ז”ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון, לקח עמו במעבורת קולומביה ספר תורה קטן, אשר שרד את השואה. מעוברת החלל כידוע, התרסקה בדרכה חזרה לכדור הארץ, וספר התורה הזעיר נשרף כליל, גווילים נשרפים ואותיות פורחות באוויר. מספר שנים לאחר ההתרסקות, נתגלה ספר תורה נוסף אשר נכתב על ידי אותו סופר סת”ם, ואשר שרד את השואה אף הוא. רונה רמון ז”ל, אשתו של אילן, ביקשה מאסטרונאוט אמריקאי אשר היה מיודד עם בעלה לשאת את ספר התורה במסעו הבא, ואכן ספר התורה יצא בשלום וחזר בשלום.