מצוות מזוזה

“וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך ” (דברים: ו,ט) מצוות מזוזה היא מצווה שבכל הדורות העם היהודי הקפיד ושמר עליה בארץ ובחול לעיתים תוך כדי מסירות נפש ממש .בית יהודי תמיד ניתן לזהות עפ”י המזוזה שבפתח ביתו.

כאשר שמים מזוזה בפתח הבית הדבר גורם לשמירה על הבית ובני הבית בכך שבשימת המזוזה בפתח הבית האדם מקדש את הבית ובעקבות כך בית מקודש זוכה לשמירה והגנה, לכן מאוד חשובה כשרות המזוזה שתכתב ע”י סופר ירא שמיים שיודע את הלכות כתיבת מזוזה וכן שהמזוזה תעבור הגהת אדם והגהת מחשב לצורך בדיקת כשרות האותיות והקלף וכן לבדוק שאין אותיות חסרות או מוחלפות דבר שבמכון אצלנו מאוד מקפידים.

ומכאן ההסבר למילה שד”י שנכתבת בצד האחורי של המזוזה שזהו שם ה’ וכן ראשי תיבות שומר דלתות ישראל שבזכות המזוזה שכתוב בה שד”י ה’ שומר דלתות ישראל.

לא מעט אנשים שרוצים לברר לגבי קניית מזוזה חדשה תוהים מה עלות מזוזה חדשה או כמה עולה מזוזה כשרה. התשובה לשאלה זו מפורטת ונענה עליה בקצרה וכן נענה על השאלה מזוזה פשוטה או מהודרת?

ישנם מספר רמות בכתיבת מזוזות, והעיקריות שבהן:
רמה בסיסית –מזוזה פשוטה,מזוזה הנכתבת ע”י סופר ירא שמיים ונבדקת ע”י הגהת אדם והגהת מחשב ,מחיר מזוזה פשוטה אינו גבוהה כך שניתן לקיים מצוות מזוזה כהלכתה כך ש: עלות מזוזה לא גבוהה.
רמה מהודרת – מזוזה מהודרת ,מזוזה הנכתבת ע”י סופר ירא שמיים שכותב את המזוזה בהידור ובהקפדה על כל דקדוקי הכתיבה המהודרת כך שתצא מתחת ידו מזוזה נאה ומהודרת בבחינת זה קלי ואנוהו ,כמובן שהמזוזה עוברת הגהת מגיהה והגהת מחשב.

באתר מופיעות מספר דוגמאות של מזוזות פשוטות במחיר השווה לכל כיס וכן מזוזות מהודרות ברמת כשרות איכות והידור גבוהה ומאידך במחיר לא גבוהה כל שכלל עם ישראל ומי שחפץ יכול לקנות ולפאר את ביתו במזוזה מהודרת שתפאר את ביתו לאורך שנים .כמו כן באתר שלנו תוכלו למצוא בנוסף למזוזות במחירים נוחים ,תפילין מגילות וספרי תורה וכן כל דבר שקשור לקדושה ותשמישי קדושה בכל הרמות וההידורים במחירים הוגנים.
פנו עוד היום אלינו בטלפון 0543333802 או 0543345000 .
נשמח לעמוד לשרותכם לכל שאלה ופניה – כי תשמישי קדושה איכותיים כשרים ומהודרים –זה אנחנו.