אודות המכון

מכון מלאכת חושב, הוקם לפני למעלה מ-20 שנה, בברכתם של רבנים רבים, למטרת הפצת צרכי סת”ם לעם ישראל. המכון מתמחה בכתיבת ספרי תורה, תפלין, מזוזות ומגילות, בכל הנוסחים וההידורים, על ידי סופרים ומגיהים יראי שמים, בעלי תעודות הסמכה, ובעלי ידע תורני רב.

המכון מלווה בברכתו של הרשל”צ הרב שלמה משה עמר שליט”א, בהשגחת משמרת הקודש בנשיאות הרב ציון בוארון שליט”א, ומקבל הנחיה, ייעוץ, והדרכה הלכתית ותורנית בכל פעולותיו.

במלאכת חושב מתמחים גם בעבודה הקדושה של תיקון ספרי תורה – בין אם בספרי תורה שהתיישנו עקב שימוש רב שנים, ובין אם בחידוש ס”ת אשר ניצלו / נפדו ממדינות שונות ומתקופות מאתגרות בחיי העם היהודי.

הגהת ספרי התורה, תפלין, מזוזות ומגילות נעשית על ידי מגיה ידני, ירא שמיים, ובעל תעודת הסמכה. בנוסף, כחלק מתהליך ההגהה, אנו משתמשים בתוכנות מחשב, מהמתקדמות ביותר בתחום, המאפשרות מציאת שגיאות אשר אינן ניתנות לגילו על ידי אדם. כמו כן המכון משתמש בטכניקות מתקדמות וחומרים ייחודיים המאפשרים הצלה וחידוש הן של הקלף והן של האותיות בספרי תורה.

בשליחות המדינה, זכינו לתקן ספרי תורה מפולין, אוקראינה, מתקופת השואה, וכן ספרים עתיקים מעירק ומירדן שהיו בסכנה ממשית.

מכון מלאכת חושב עובד בשיתוף עם חברות ומוסדות ציבוריים רבים, כגון משרדי הממשלה, משרד הביטחון, צה”ל, בתי חולים, עיריות, אוניברסיטאות, הסתדרות העובדים, חבר גמלאי צה”ל, כוחות הביטחון, שב”ס, הסוכנות היהודית, אל על ועוד.

לחיזוק מטרות המכון להפצת סת”ם לעם ישראל, ובברכתו של הרשל”צ הרב משה שלמה עמאר שליט”א, הוביל המכון פרויקטים תורניים והתנדבותיים רבים, כגון בר מצווה לילדי עולים ולנזקקים. המכון דאג למאות ילדים עולים מאתיופיה לטקס בר מצווה מרשים ומרגש ברחבת הכותל המערבי. במהלך הטקס כל ילד קיבל ערכת בר מצווה כשרה – טלית ותפילין. מרגש אותנו בכל פעם מחדש!


כחלק מהשירותים המוצעים על ידי מלאכת חושב, ניתן לבצע בדיקת מזוזות און ליין על ידי תוכנת מחשב בלבד (לא על ידי מגיה ידני), באמצעות העלאת תמונה בקישור הבא.

נשמח לסייע בכל שאלה, צרו קשר עוד היום!

דרכי התקשרות

טלפון :   054-3333802  |   054-3345000

דוא”ל  [email protected]

כתובתנו: רח’ חנה רובינא 22, פתח תקווה 

שעות פתיחה: 8:00-20:00 בתיאום מראש

פקס: 039327977